O technice

Objednání obrazu

– po telefonu nebo při osobním setkání spolu probereme motiv, jakou  máte představu o obrazu, nebo pošlete samy nějaké návrhy a výběr necháte na mě.Vybereme materiál jakým bude obraz malován, tužka, pastel,… podklad – papír, plátno, jiné….. Doba zpracování týden až měsíc. Ceny se odvíjí podle velikosti obrazu, materiálu jakým je obraz malovaný,.. od 250,- formát A4  / 1500,-  až  5000,- malba na zeď ,či velký formát plátna…  +  poštovné podle velikosti obrazu 50,- /120,- …. a balné 50,- V případě že jste místní obraz si můžeme předat osobně  na určeném místě. Pokud půjde o malbu na zdi v okolí, není problém, k ceně se připočítává doprava.

Před samotnou malbou vám řeknu odhadní cenu obrazu a poprosím o zálohu 50% z ceny obrazu – budou se objednávat  blindrámy(napínací rámy) pokud půjde o malbu na plátno, a jiný materiál…Číslo učtu zašlu po dohodnutí.

Jakékoli máte dotazy neváhejte mě kontaktovat. Budu se těšit.

Moderní malba obrazů –  s použitím programu Photoshop. Příklad:

PŘED –     tapetynaplochu-org-1280x1024-31082010084929 (1)  PO – tapetynaplochu-org-1280x1024-31082010084929     motýl1     motýl2

Akvarel
-je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě. Maluje se na různé povrchy, nejčastěji na papír, ale i na papyrus, látka, dřevo a plátno,… Vodová barva ne zcela kryje a tak podklad obvykle prosvítá. Může se kombinovat s tužkou, uhlem, tuší,…

Pastel
– je jedinečná výtvarná technika na pomezí malby a kresby,resp.umožňuje obojí. Barva se nemíchají na paletě, ale překrýváním, mísením a roztíráním přímo na papíře. Pastely mají nádherné, zářivé barvy a technika umožňuje malíři přímí kontakt s médiem.  Pro pastel existují speciální papíry s hrubším vzorkovaným povrchem, který umožňuje zachytit a udržet pastelový prášek. Dostupná je barevná škála odstínu papíru. Lze udělat i podmalbu akrylem nebo temperou. Vypadá to pěkně a navíc pastely na tom dobře drží, protože papír nátěrem trochu zhrubne. Nakonec je důležitá fixace. Tato technika patří mezi mé nejoblíbenější .)

Uhel
-kreslící materiál černé barvy, jeden z nejstarších materiálů ke kreslení vůbec. Vlastností uhle je možnost tvorby ‚barevných‘ tónů, díky možné roztíratelnosti . V současnosti jsou na komerční úrovni dostupné uhle přírodní, které se vyrábějí pálením dřeva nebo uhle umělé vyráběné z popela. Je důležitá konečná  fixace.

Akrylová barva
– je poměrně nový druh barev používané v umělecké malbě teprve od druhé poloviny minulého století. Má mnoho výhod. Jde o disperzní barvu na bázi polyakrylové pryskyřice. V čerstvém stavu je ředitelná vodou, v zaschnutém je naopak voděodolná. Vhodná pro malbu papír, karton, dřevo nebo plátno, na zeď, kov, sklo, plasty. Trvanlivost podle prostředí cca 30-50let. Akrylové barvy na rozdíl od olejových barev rychleji usychají. Pro naředění barev stačí pouze voda.  Spolu s akrylovými barvami používám akrylátové barvy. Jsou vynikající pro venkovní i vnitřní malbu na zeď.

Mandala            

 

 

 

Poznámka : náměty na tvorbu jsou použité z veřejně dostupných zdrojů.